Sobota, 03 grudnia 2016 r. imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery Sobota I tygodnia adwentu | Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Ksawerego

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał tak wielkie miłosierdzie nad nią, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. Jednakże matka jego odpowiedziała: Nie, lecz ma otrzymać imię Jan. Odrzekli jej: Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię. Pytali więc znakami jego ojca, jak by go chciał nazwać. On zażądał tabliczki i napisał: Jan będzie mu na imię. I wszyscy się dziwili. A natychmiast otworzyły się jego usta, język się rozwiązał i mówił wielbiąc Boga. I padł strach na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się zdarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: Kimże będzie to dziecię? Bo istotnie ręka Pańska była z nim. Chłopiec zaś rósł i wzmacniał się duchem, a żył na pustkowiu aż do dnia ukazania się przed Izraelem. (Łk 1,57-66.80)

 

1.Najbliższy tydzień – to czas modlitwy ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy  w tygodniu po Mszy św. wieczornej a dziś, w niedziele o g. 17,3o.

2. Najbliższy piątek to dzień zakończenia  Roku Szkolnego. Młodzież i dzieci zapraszamy na dziękczynną Mszę św. o g. 18,oo. Wypada  Bogu podziękować za łaski i dary, jakimi zostaliśmy w tym czasie obdarowani. Warto w tym dniu skorzystać również z sakramentu pokuty. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży  będzie od 17,3o.

3. Od przyszłej niedzieli przechodzimy już na wakacyjny porządek Mszy św. w niedziele. A więc  nie będzie od przyszłej niedzieli mszy św. o g. 13,15. Natomiast Msza św. wieczorne z g. 18,oo będzie przeniesiona na g. 20,oo. Dotyczy to tylko niedzieli. W tygodniu Msze św. są odprawiane o g. 6,3o i 18,oo. Nie będzie przez wakacje Mszy św. o g. 9,oo. Biuro parafialne jest czynne od 17,oo do 18,oo. Od poniedziałku do piątku.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 10,3o – zmiana tajemnic dla Członków Żywego Różańca i krótka konferencja.

5. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży wybierającej się na tzw. Górę Tabor. Nadal można też zapisywać się na pielgrzymkę warszawską – od 5 do 15 sierpnia. Zapisy u Ks. Marka.

6. W przyszłą niedziele Mszę św. o godz. 12,oo odprawi  ks. Klemens Dąbrowski. Nasz Współbrat, który obchodzi swoją 25 rocz. kapłaństwa. Obecnie pracuje w Pompano Beach i  Maiami na Florydzie. Po Mszy św. udzieli Jubileuszowego błogosławieństwa i  obdaruje nas pamiątkowym obrazkiem.

7. Wychodząc z kościoła można  dzisiaj również złożyć ofiarę na  zorganizowanie letnich wakacji dla dzieci z  rodzin najuboższych. Zbiórkę prowadzi parafialny zespół Caritas.

8. Pozdrawiamy i o modlitwie zapewniamy wszystkich tych, którzy obchodzą swoje osobiste święta, imieniny czy  rocznice. Zapewniamy Ich o naszej modlitewnej pamięci.

 

 

Pyrzyce, 24.06.2012 r.                                                                                      ks. prob. Zbigniew Rakiej T.Chr.

Drukuj cofnij odsłon: 747 aktualizowano: 2012-06-23 15:25 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Św OTTONA w Pyrzycach

ul. Dąbrowskiego 13, 74-200 Pyrzyce 2016 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone